#23Nisan #ElmaŞekeri

Mesaiye biraz ara verip, 23 Nisan'ı elma şekerleri ile kutladık; çocuklar gibi sevindik.

Elma şekeri tadında bir bayram geçirmeniz dileğiyle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarız.

10 Adımda Berbat Sunum Rehberi

10-adimda-berbat-sunum-rehberikDatassist'in katkılarıyla 22 Nisan 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Bilgi veren, eğlenceli, derdini anlatan ve akıcı sunumlara son! En berbat sunumu yapmak için işte bunları yapmalısınız (!)   
Birçoğumuz sıkıcı, yersiz veya kafa karıştıran sunumlar izlemiş, belki de bu kategoride değerlendirilecek sunumlar yapmışızdır. İzleyicilerine pek bir şey kazandırmayan sunumlarda çoğu zaman benzer özellikler bulunur.

¨Gelmiş Geçmiş En Kötü Sunumlar¨ listesine üst sıralardan girmek istiyorsanız MindTools’un sıraladığı bu listedekileri uygulamayı deneyebilirsiniz. Ama sunumunuzu bilgi veren, motive eden hatta ilham veren bir konuşmaya dönüştürmek isterseniz bunlardan kesinlikle kaçınmalısınız.

 

İyi Ücret + Kariyer İmkanı ≠ Çalışan Bağlılığı

iyi-ucret-kariyer-imkani-calisan-bagliligikDatassist'in katkılarıyla 16 Nisan 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Bu hafta Değişim Yelpazesi’nin konuğu Yeni İK Danışmanlık Grubu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Türker Baş. Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nde yönetim alanında dersler veren Prof. Dr. Baş, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de çalışan bağlılığı konusunda yapılan en kapsamlı araştırmayı tamamladı. Kendisiyle çalışmanın sonuçları üzerine konuştuk, Türkiye’de ideal işyeri neresidir, çalışan bağlılığı nelere dayanır gibi sorulara cevap bulduk.

İnsanın Varoluş Nedeni ‘Çalışmak’ mı?

insanin-varolus-nedeni-calismakmiDatassist'in katkılarıyla 01 Nisan 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Bu hafta Değişim Yelpazesi’nde konuğumuz çok uluslu yapı firması Monier’in CEO’su Daniş Navaro. Kendisiyle birkaç ay önce yayınlanan ve iş dünyasından büyük ilgi gören kitabı ‘Kariyer ve Varoluş’ üzerine konuştuk.

Daniş Navaro. Yapı sektörünün prestijli firması Monier’in CEO’su. Henüz çocuk yaşında en basit işlerle çalışma hayatına atılan ve 30-35 yıldır birçok farklı konumda çalışan Navaro çalışmayı yaşamın ta kendisi olarak tanımlıyor. Yöneticilik yaşamının yanında deneyimlerini koçluk ve yarı zamanlı öğretim üyeliği yaparak genç nesillere aktaran değerli bir profesyonel. 2014’ün başında yayınlanan kitabı ‘Kariyer ve Varoluş’ ile çalışmaya ve insana felsefi bir açıdan yaklaşıyor, çalışmanın insan yaşamındaki yerini, iç dünyasını şekillendirmesini ve mutluluğundaki payını geniş bir araştırmaya yer vererek akıcı bir dille tartışıyor.

%80 mi %20 mi daha fazladır?

yuzde80mi-yuzde20mi-daha-fazlaDatassist'in katkılarıyla 25 Mart 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Pareto prensibine göre, şirket kârlarının %80’i, müşterilerin %20’sinden gelir. Enerji, para ve zamanı tam performanslıkullanmak için kendi %20’nize odaklanmalısınız.

Balık olsanız sonsuz bir okyanusta mı yaşamak isterdiniz yoksa sadece belli türlerde 30-40 balığın olduğu bir akvaryumda mı? Bir yerde devasa uçsuz bucaksız derin soğuk sular diğerinde dört yanı camla kaplı sığ sıcaklığı ayarlanan su? Bilinmeyen bilinene karşı? Sınırsızlık sınırlara karşı? Vahşi doğanın tehlikeleri akvaryumunun güvenilirliğine karşı? Siz balık olsanız nerede yaşamayı tercih ederdiniz? Akvaryum mu? Okyanus mu?

  • bordro-outsourcing-referanslar-2-1
  • bordro-outsourcing-referanslar-2-2
  • bordro-outsourcing-referanslar-2-3
  • bordro-outsourcing-referanslar-2-4
  • bordro-outsourcing-referanslar-2-5

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası