Sahtekar gibi mi hissediyorsunuz?

sahtekar-gibimi-hissediyorsunuzkDatassist'in katkılarıyla 28 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Mükemmelliğe oynayan, kendi hatalarını affetmeyen çok başarılı biri misiniz? Ya da çevrenizdekileri siz böyle mi görüyor? Siz ise, sürekli kendinizi eleştirip, bir gün insanların sizin gerçek yüzünüzü göreceğinden mi korkuyorsunuz? Sahtekarlık sendromu yaşıyor olabilirsiniz

Gerçekten ne kadar yetenekli olduğunuzu insanların öğrenmesinden mi korkuyorsunuz? Kartvizitinize çok yakışan oturaklı unvanı hak etmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Peki ya, aldığınız para... Ne kadarı bilgi birikiminiz, performansınız ve iş uzmanlığınızı yansıtıyor? Beni herkes uzman zannediyor ancak ben yeterli olup olmadığımı sürekli sorguluyorum diye mi içinizden geçiriyorsunuz? Yoksa herkesin alkışladığı siz aslında sahtekarın teki misiniz? Size göre bu soruya vereceğiniz cevap kocaman bir ‘EVET’. Oysa, bu cevap gerçekleri değil, sizin ruh halinizin bir yansıması. Sahtekar değilsiniz ancak sahtekarlık sendromu içinde büyük rahatsızlık duyuyorsunuz.

 

Bir Lidere Dönüşebilirsiniz

bir-lidere-donusebilirsinizkDatassist'in katkılarıyla 21 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Liderler liderliklerin doğru konum ve zamanlarda bulunduklarında fark eder, fark ettirirler. Bir göreve getirilir, o görevin gerektirdiği şekilde giyinir, oturur, kalkar, konuşursunuz. Bir de bakarsınız bir lidere dönüşmüşsünüz.

Liderlik askerde bir üniformayı taşıma sanatıdır, yönetmenseniz spor giysiler içinde oyuncularınıza senaryoyu hissettirme ve yaşatma yeteneğidir. Liderlik herkesin içindedir, doğru anı, konumu yakaladığınızda rolünüze uygun giysiyi giyer, liderliğinizle hem kendinizi hem çevrenizi şaşırtır, hayran bırakırsınız.

 

Toplantılar yüzünden siz de çalışamayanlardan mısınız?

toplantilar-yuzunden-siz-de-calisamayanlardan-misinizkDatassist'in katkılarıyla 14 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Toplantı, toplantı, toplantı eşittir iş yetiştirememe, sıkıntı, fazla mesai. Yeter diye bağıracak gibi mi oluyorsunuz? Durun. Toplantılar sizi yönetmesin, siz onları yönetin.

Toplantılar dur durak bilmese de, ben gün sonu işimi tamamlarım diyen nadir insanlardan mısınız? Ne mutlu size... Oysa, bir çoğumuz sonuç alınamadan çıkılan, işimizle doğrudan ilgisi olmayan toplantılarla saatlerimizi boşa harcıyoruz. Gün sonunda da ya mesaiye kalıyoruz ya da ertesi güne içinden çıkılmaz bir yükle başlıyoruz. Peki ne yapabiliriz?

Bayramın Renklerini Paylaşın

kurban-bayram-bulten

Bayram'ın diğer renklerini paylaşmak için Facebook sayfamızı ziyaret edin.

Datassist 15. Yıl Etkinlikleri Karaköy Gezisi

datassist-15-yil-etkinlikleri-karakoy-gezisi1999 yılında kurulan Datassist Bordro Servisi bu ay itibarı ile 15. yaşını doldurdu.  Datassist bu özel yaşı kutlamak için, yıllardır kendisine ev sahipliği yapmış, zamanın büyük kurumsal firmalarını da misafir etmiş ve son birkaç yıldır çehresi yenilenen Karaköy’ü, Türkiye’nin en çok yer ziyaret etmiş, Oprah Winfrey Robert Redfort gibi ünlülere İstanbul’u gezdirmiş, ünlü tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç rehberliğinde özel misafirleri ile yeniden keşfetti.  Bu keyifli gezide, şirketimizin bulunduğu Bankalar Caddesi Merkez Binası önünden başlayarak sırasıyla Salt Galata, Kamondo Merdivenleri, Sümerbank, Musevi Müzesi, Karaköy Palas, Ziraat Bankası, Surp Hisus Pirgiç Ermeni Kilisesi, Saint Benoit, Abud Han, Kemankeş Camii, Yeraltı Camii, Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Süslü Karakol ve Fransız Geçidi panaromik olarak deneyimli rehberimiz Saffet Emre Tonguç’un bilinmeyen tarihi hikayeleri eşliğinde gezildi.

  • datassist-referanslar-1
  • datassist-referanslar-2
  • datassist-referanslar-3
  • datassist-referanslar-4
  • datassist-referanslar-5
  • datassist-referanslar-6

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası