İşverenler SGK Teşviklerinden Neden Yeterince Yararlanamıyor?

isverenler-sgk-tesviklerinden-neden-yeterince-yararlanamiyorkDatassist'in katkılarıyla 18 Kasım 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

16 Aralık Salı günü Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşecek Gündem Toplantıları’nın bu dönemki konusu ağırlıklı olarak Teşvik Yasaları ve Uygulamaları. Etkinlik konuşmacılarından Datassist Genel Müdürü Ayşe Nazmiye Uça ile işsizlikle mücadele ve işverenlerin SGK teşviklerinden neden yararlanamadıkları konularını konuştuk.

Yarınlarımız Cesur Yürekli Şirketlere Emanet

yarinlarimiz-cesur-yurekli-sirketlere-emanetkDatassist'in katkılarıyla 11 Kasım 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Cesur olmak kahramanlara özgü bir nitelik midir? Yoksa kurumlar da cesur olabilir mi? Cesur liderler tarafından yönetilen ve cesur insanların çalıştığı; müşterilerinde hayranlık, bağlılık ve tatmin hisleri uyandıran şirketler cesur şirketler midir?

Bugünün iş dünyasında başarılı olmak için şirketlerin cesur olması şart. Cesaret, geleneksel bilgi, statükocu düşünüş ve iş yapış biçiminin ötesine geçebilmek, kalabalığa karşı yürümek, sosyal medyanın gözü üzerinizdeyken farklı şeyler yapabilmek demek. Virgin Galactic'in müşteri geribildirimleri üzerine yeni bir uzay gemisi tasarlaması, Six Senses Resorts'un karbon ayak izlerini azaltmak için marka şişe suyu kullanmama kararı hep cesur düşünüşün eseri. Üstelik sırf düşüncede kalmayıp bu düşünceleri aksiyona çevirmeyi ve başarılarını farklı alanlarda ölçmeyi başarmış başarılı şirketler böyle bir cesarete sahip.

Kanban ile Projeler Tıkırında Gidecek

kanban-ile-projeler-tikirinda-gidecekkDatassist'in katkılarıyla 04 Kasım 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

BBC, Linkedin, Microsoft gibi başarılı şirketler Kanban metodundan yararlanıyor. Ya siz? Kanban da nedir diyorsanız, 8 Kasım Cumartesi Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek Lean Kanban İstanbul Zirvesi’ni kaçırmayın.

 

Sahtekar gibi mi hissediyorsunuz?

sahtekar-gibimi-hissediyorsunuzkDatassist'in katkılarıyla 28 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Mükemmelliğe oynayan, kendi hatalarını affetmeyen çok başarılı biri misiniz? Ya da çevrenizdekileri siz böyle mi görüyor? Siz ise, sürekli kendinizi eleştirip, bir gün insanların sizin gerçek yüzünüzü göreceğinden mi korkuyorsunuz? Sahtekarlık sendromu yaşıyor olabilirsiniz

Gerçekten ne kadar yetenekli olduğunuzu insanların öğrenmesinden mi korkuyorsunuz? Kartvizitinize çok yakışan oturaklı unvanı hak etmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Peki ya, aldığınız para... Ne kadarı bilgi birikiminiz, performansınız ve iş uzmanlığınızı yansıtıyor? Beni herkes uzman zannediyor ancak ben yeterli olup olmadığımı sürekli sorguluyorum diye mi içinizden geçiriyorsunuz? Yoksa herkesin alkışladığı siz aslında sahtekarın teki misiniz? Size göre bu soruya vereceğiniz cevap kocaman bir ‘EVET’. Oysa, bu cevap gerçekleri değil, sizin ruh halinizin bir yansıması. Sahtekar değilsiniz ancak sahtekarlık sendromu içinde büyük rahatsızlık duyuyorsunuz.

 

  • datassist-referanslar-1
  • datassist-referanslar-2
  • datassist-referanslar-3
  • datassist-referanslar-4
  • datassist-referanslar-5
  • datassist-referanslar-6

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası