Bir lidere dönüşebilirsiniz

bir-lidere-donusebilirsinizkDatassist'in katkılarıyla 21 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Liderler liderliklerin doğru konum ve zamanlarda bulunduklarında fark eder, fark ettirirler. Bir göreve getirilir, o görevin gerektirdiği şekilde giyinir, oturur, kalkar, konuşursunuz. Bir de bakarsınız bir lidere dönüşmüşsünüz.

Liderlik askerde bir üniformayı taşıma sanatıdır, yönetmenseniz spor giysiler içinde oyuncularınıza senaryoyu hissettirme ve yaşatma yeteneğidir. Liderlik herkesin içindedir, doğru anı, konumu yakaladığınızda rolünüze uygun giysiyi giyer, liderliğinizle hem kendinizi hem çevrenizi şaşırtır, hayran bırakırsınız.

 

Toplantılar yüzünden siz de çalışamayanlardan mısınız?

toplantilar-yuzunden-siz-de-calisamayanlardan-misinizkDatassist'in katkılarıyla 14 Ekim 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Toplantı, toplantı, toplantı eşittir iş yetiştirememe, sıkıntı, fazla mesai. Yeter diye bağıracak gibi mi oluyorsunuz? Durun. Toplantılar sizi yönetmesin, siz onları yönetin.

Toplantılar dur durak bilmese de, ben gün sonu işimi tamamlarım diyen nadir insanlardan mısınız? Ne mutlu size... Oysa, bir çoğumuz sonuç alınamadan çıkılan, işimizle doğrudan ilgisi olmayan toplantılarla saatlerimizi boşa harcıyoruz. Gün sonunda da ya mesaiye kalıyoruz ya da ertesi güne içinden çıkılmaz bir yükle başlıyoruz. Peki ne yapabiliriz?

Bayramın Renklerini Paylaşın

kurban-bayram-bulten

Bayram'ın diğer renklerini paylaşmak için Facebook sayfamızı ziyaret edin.

Datassist 15. Yıl Etkinlikleri Karaköy Gezisi

datassist-15-yil-etkinlikleri-karakoy-gezisi1999 yılında kurulan Datassist Bordro Servisi bu ay itibarı ile 15. yaşını doldurdu.  Datassist bu özel yaşı kutlamak için, yıllardır kendisine ev sahipliği yapmış, zamanın büyük kurumsal firmalarını da misafir etmiş ve son birkaç yıldır çehresi yenilenen Karaköy’ü, Türkiye’nin en çok yer ziyaret etmiş, Oprah Winfrey Robert Redfort gibi ünlülere İstanbul’u gezdirmiş, ünlü tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç rehberliğinde özel misafirleri ile yeniden keşfetti.  Bu keyifli gezide, şirketimizin bulunduğu Bankalar Caddesi Merkez Binası önünden başlayarak sırasıyla Salt Galata, Kamondo Merdivenleri, Sümerbank, Musevi Müzesi, Karaköy Palas, Ziraat Bankası, Surp Hisus Pirgiç Ermeni Kilisesi, Saint Benoit, Abud Han, Kemankeş Camii, Yeraltı Camii, Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Süslü Karakol ve Fransız Geçidi panaromik olarak deneyimli rehberimiz Saffet Emre Tonguç’un bilinmeyen tarihi hikayeleri eşliğinde gezildi.

Kariyerim kaosun içinde mi? Hayır...

kariyerim-kaosun-icindemi-hayirkDatassist'in katkılarıyla 30 Eylül 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Sabah işe gitmek için evinizin kapısından çıktığınız andan itibaren başınıza gelecekler, kıl payı kurtulduklarınız, kurtulamayıp sizi bulan talihsizlikler veya şanslı olaylar ne kadar öngörülebilir? Sabah uyanmak için içtiğiniz sıcacık çay üzerinize mi dökülecek? Vapuru mu kaçıracaksınız? Toplantıya geç mi kalacaksınız? Yoksa müdürünüz aniden işinden ayrılma kararı alacak ve sorumluluklarının çoğu maaş artışıyla beraber kısa süre içinde size mi bağlanacak? Sizi bir gün, bir hafta, bir ay, bir yıl içinde iyi ve kötü ne gibi sürprizler bekliyor?

Eğitim her şeyi kucaklar

egitim-her-seyi-kucaklarkDatassist'in katkılarıyla 23 Eylül 2014 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Günümüzün popüler klişesi ‘her şeyin başı eğitim’ köklerini Yunan Antik Çağ filozofu Korintoslu Periandros’tan almıştır.
Kazandığı zaferlerle kolonilerini artıran, ülkesi Korintos’un ekonomisini güçlendiren ve her tür problemin üzerine giden acımasız tiran Periandros insan ruhunu besleyen sanat ve eğitimi hep el üstünde tutmuştur

  • datassist-referanslar-1
  • datassist-referanslar-2
  • datassist-referanslar-3
  • datassist-referanslar-4
  • datassist-referanslar-5
  • datassist-referanslar-6

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası